Osposobljavanje trenera

Na osnovu Zakona o sportu /“Sl. glasnik RS“ br. 10/2016/ i odluke o osnivanju Pokrajinskog zavoda za sport i medicinu sporta („Sl. list APV“ br. 10/2002), u okviru svojih delatnosti vrši i stručno osposobljavanje za:

  • Sportsko operativni trener sa fondom od 240 časova za sledeće sportove: atletika, badminton, biciklizam, boks, boćanje, vaterpolo, veslanje, gimnastika, karate, kajak-kanu, kik boks, košarka, kuglanje, odbojka, sportski ples, plivanje, rvanje, rukomet, savate, stoni tenis, streljaštvo, tenis, tekvondo, triatlon, fudbal, fitnes i džudo.

Nastavni plan i program

Predmeti Teorija Praksa Ukupno
Osnove sporta 4 4
Osnove sportske antropologije 24 10 34
Osnove sportske metodike 10 10
Osnove sportske statistike i informatike 10 10 20
Osnove teorije treninga 10 10
Osnove organizacije sporta i zakoni 2 2
Ukupno opšti deo 60 20 80
Analiza sportske aktivnosti 30 10 40
Metodika treninga sportske grane 30 10 40
Sportsko pedagoška praksa 40 40
Trenažna praksa 40 40
Ukupno specijalni deo 60 100 160
UKUPNO 120 120 240

Uslovi upisa

Upisni rokovi su u martu i oktobru, konkurs za upis se objavljuje mesec dana ranije.

Stručnom osposobljavanju za rad u sportskim organizacijama mogu pristupiti lica koja imaju najmanje srednje obrazovanje (u trogodišnjem ili četvorogodišnjem trajanju), polože prijemni i prilože lekarsko uverenje o zdravstvenoj sposobnosti ne starije od mesec dana. Uverenje o zdravstvenoj sposobnosti je besplatno za polaznike stručnog osposobljavanja u okviru Pokrajinskog zavoda za sport i medicinu sporta.

Za dodatne informacije nam se možete obratiti na e-mail: osposobljavanje@pzsport.rs ili telefon: 064 64 21 263


Reference

Zavod je osposobio preko 10000 hiljada trenera raznih profila, među kojima je znatan broj onih koji su stekli visoke reputacije kod nas i u svetu:
Ljubomir Vračarić-aikido, Radovan Silaški-atletika, Slobodan Vičević i Đorđe Predin-vaterpolo, Zoran Pančić i Milorad Stanulov-veslanje, Leopold Herenčić-dizanje tegova, Velibor Dimitrijević i Vladimir Jorga-karate, Božidar Maljković, Dušan Ivković, Mirko Novosel, Bogdan Tanjević, Moka Slavnić i Laslo Hajnal-košarka, Zoran Gajić i Milorad Kijac-odbojka, Adolf Zahorjević-plivanje, Branislav Simić i Stevan Horvat-rvanje, Veselin Vujović i Mile Isaković-rukomet, Aleksandar Grujić i Gordana Perkučin-stoni tenis, Janoš Juhas-streljaštvo, Vujadin Boškov i Stevan Sekereš-fudbal

Podelite sadržaj ...


Naši partneri