Новости

Браво српски рвачи

Покрајински завод за спорт и медицину спорта упућује искрене честитке српским рвачима и Рвачком савезу Србије на постигнутом великом успеху на ЕП у рвању које се тренутно одржава у Новом Саду. Рвач Кристијан Фрис постао је шампион Европе у категорији до 59 килограма грчко-римским стилом пошто је у финалу победио Ива Серафимова Ангелова из Бугарске са 3:1. Давор Штефанек освојио је сребрну медаљу у категорији до 66 килограма грчко римским стилом, пошто је у финалу у Новом Саду поражен од Руса Артема Суркова. Александар Максимовић освојио је бронзану медаљу у категорији до 71 килограма грчко-римским стилом, пошто је у борби за треће место савладао Француза јерменског порекла Еврика Никогјосана 2:1. Организација прванства, на чијем челу је био председник Покрајинске владе Игор Мировић, добила је орден, највише признање Светске рвачке федерације за успешну организацију ове велике међународне манифестације.